Aziz Milletimizin Başı Sağolsun

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Basın Açıklaması

 

Aziz Milletimizin Başı Sağolsun

Dünyaya barış ve huzur getirmek üzere gelen Barış Dini İslam’ın Yüce Peygamberinin veladeti arifesin de ülkemize, milletimize ve milletimiz üzerinden tüm İslam dünyasına karşı, 10 Aralık günü saat 22.30 sularında İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena Stadyumu yakınındaki çevik kuvvet polisimize yönelik, 45 saniye ara ile peşpeşe iki ayrı hain terör saldırısı gerçekleştirilmiştir.

Yapılan kalleşçe saldırıda 38 vatan evladımız şehadete vasıl olmuştur. Emniyet Teşkilatımızdan 30, sivil vatandaşlarımızdan 7 ve 1 kişinin de kimliği henüz tespit edilememiştir.

İstanbul’daki patlamalarla birlikte, çalışılmış planlı bir senaryonun ülkemiz üzerindeki oyunlarından birisi daha sahneye konulmuştur. Bu oyunlar ve saldırılar, Türkiye büyüdükçe ve geliştikçe devam edeceği görülmektedir. Fakat, her saldırı milletimizi birbirine daha fazla kenetlemekte ve birliğini artırmaktadır.

Aziz Milletimiz,

Bu gün ve bu saldırılar karşısında bize düşen görev; milli moralimizi yüksek tutmak geleceğe olan motivasyonumuzu ve inancımızı korumaktır. Özellikle basın, medya ve sosyal medya yoluyla yapılacak yayınlara itibar etmemek ve dezenformasyona karşı bilinçli hareket etmek, düşmanları sevindirecek eylem ve davranışlardan uzak durmak, bayraklarımızın yarıya indirildiği ve milli yas ilan edildiği bu günde bir taraftan yasımızı tutarken diğer taraftan yolumuza devam etmek gerekmektedir.

“Ey Muhammed, sabret! Senin sabrın Allah’ın yardımıyladır. Onlara üzülme Kurdukları tuzaklardan dolayı da sıkıntıyı düşme.” (Nahl, 127) Ayetiyle, Kuran’ı Keriminde bizlere yol gösteren Yüce Allah’ın yardımıyla ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden gelinecek güç ve kudrette olduğumuz bilinmelidir.

Üzüntülüyüz ve yastayız, bizim kaybettiğimiz fakat Yüce Allah’ın kazandığı millet evlatlarımızı şehadete uğurluyoruz, milletimize ve şehadete yürüyen kardeşlerimizin ailelerine başsağlığı diliyor ve Rabbimizden sabrı-ı cemil niyaz ediyoruz.

Milletimizin başı sağolsun.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.