“Etnospor Kültür Festivali”

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

“Etnospor Kültür Festivali” Kapsamında gerçekleşen organizasyonda; Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği olarak, Çadırımızla ve Standlarımızla Bezirganbahçe Meydanı’nda kurulan özel alandayız.

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen “Etnospor Kültür Festivali” 26-28 Ağustos tarihleri arasında Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda kurulan özel alanda gerçekleşiyor.

Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun geleneksel spor dallarının tanıtılması, profesyonelleşmesi ve olimpiyatlara hazırlanması amacıyla gerçekleştireceği festivalde, birçok geleneksel oyunun birbirinden başarılı ve yetenekli sporcular boy gösterirken, tarih adeta yeniden canlanacak.

Organizasyonda, geleneksel Türk sporlarından; mangala, kökbörü, kuşak güreşi, aba güreşi, atlı cirit, atlı okçuluk, aşık oyunu, şalvar güreşi, mas güreşi, yaya okçuluğu ve yağlı güreş müsabakaları gerçekleştirilecek.

Vatandaşların, spor yarışmalarını izleyip, kültürel faaliyetlere dahil olabilecekleri etkinlikte, Serkan Çağrı ve Uğur Işılak ile “Dombıra” şarkısının bestecisi Kırgız halk ozanı Arslanbek Sultanbekov’un konserlerini de takip edebilecek.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.