TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

CUMHURİYET TARİHİ YOLU VE İSTİKLAL SAVAŞI KOMUTANLARI ANIT MÜZESİ KÜLTÜR SANAT GEZİSİ

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetimi, Şubeleri ve Çalışma Komisyonları ile faaliyet ortaklığımız bulunan kurum ve kuruluşlarla müştereken “2023 Vizyonu ve Türk Dünyasına Etkileri” faaliyetler zincirinin birer halkaları olarak faaliyetlerimiz ekseninde zaman zaman Cumhuriyetin 100. Yılı Farkındalık Etkinlikleri yapmaktayız.

Bu etkinlikler kapsamında, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Ankara Şube Başkanlığı öncülüğünde camiamızdan müteşekkil bir heyet ile; 19 Eylül Gaziler günü vesilesi ile Ankara’da Devlet Büyükleri Anıt Mezarlığı Müzesi, İstiklal Savaşı Kahramanları ile Cumhuriyet Tarihi Yolu Anıt Alanını 23 Eylül 2022 tarihinde ziyaret ettik. Bize bu güzel vatanı ebedi yurt kılan kahramanlarımızın kabirleri ziyaret ettik. Bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, şükranla andık ve ruhlarına Fatihalar gönderdik. Tarihimizi ve geçmişimizi yad ettik.

Çok anlamlı ve değerli bir ziyaret oldu.

Gezimizin ev sahipliğini yapan T.C. Milli Savunma Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanı, Birlik Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyemiz ve Çevre Komisyonu Başkan Vekilimiz Sayın Tarkan CİNEVİZ beyefendiye şükranlarımızı sunarız.

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMurat KÖSE

Mamak Belediye Başkanı
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin