TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

Tarihte ve günümüzde Bilecik ve çevresi konulu uluslararası sempozyumu.

Tarihte ve günümüzde Bilecik ve çevresi konulu uluslararası sempozyumu gerçekleştirildi.

Bilecik Belediyesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği işbirliğinde düzenlenen ” Tarihte ve Günümüzde Bilecik ve Çevresi” konulu uluslararası sempozyum, gerçekleştirildi.

Bilecik’te 2 gün süren, yurt içinden ve yurt dışından akademisyen ile bilim adamlarının katıldığı ’’Tarihte ve Günümüzde Bilecik ve Çevresi’’ konulu uluslararası sempozyum gerçekleştirildi. Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde; Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bilecik Belediyesi ile Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği sempozyumun açılışına Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetim Kurulu heyeti , Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik Turan, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, kurum müdürleri ile Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden çok sayıda yabancı ve Türk akademisyen katıldı.

Birliğimiz Genel Başkan Vekili Merdal Hürmeydan; sempozyumdaki konuşmasında Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin görevlerinden bahsederek, “Türk Dünyası’nda kaybolmaya yüz tutan ve bulunduğu coğrafya dışında bilinmeyen Türk İslam Dünyası Mimari Eserleri’nin tespitlerini yaparak yok olmalarının önüne geçmek ve bilinmesini sağlamak birliğimizin öncelikli hedeflerini sağlamaktır. Birliğimizin uzun hedeflerinden biri olan Türk Dünyası Şehircilik Müşterekleri’nin oluşturulmasıdır. Birliğimiz düzenli faaliyetlerle ve 36 ülkedeki temsilcileri ile birlikte bugün kuruluştan kurultaylara toplayacak sivil toplum seviyesine ulaşmanın gururunu yaşamaktadır” diye konuştu.

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288