TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

Uluslararası Türk Akademisi Tanıtım Programı ve Ödül Töreni

Birlik olarak müşterek faaliyetlerde bulunduğumuz Uluslararası Türk Akademisi tarafından düzenlenen Tanıtım Programı ve Ödül Töreni’ne Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Yönetimi olarak katılım gerçekleşmiş, törende Türk dünyasına ve Türk dünyasının araştırılmasına önemli katkılarda bulunan isimler altın madalya ile ödüllendirilmiştir.

14 Ocak Perşembe günü Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ve Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından desteklenen ve Türk Akademisi Sergisi’nin açılışıyla başlayan Program, protokol konuşmalarının ardından gerçekleşen törenle Uluslararası Türk Akademisi tarafından Türk dünyasına ve Türk dünyasının araştırılmasına önemli katkılarda bulunan isimler altın madalya ile ödüllendirilmiştir. Türk Dil Kurumu’nun konferans salonunda gerçekleştirilen törende  eski bakanlardan ve Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel, Türkolog Prof. Dr. Zeynep Korkmaz ve dünyaca ünlü tarihçi  Prof.Dr.Halil İnalcık’a “Uluslararası Türk Akademisi Ödülleri” takdim edildi.

TÜBA, Ahmet Yesevi Üniversitesi ve TDK’nın desteğiyle düzenlenen törene Eski Milli Savunma Bakanı Vecdi GÖNÜL, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın TOPÇU, İstanbul Milletvekili Ekrem ERDEM, Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İSEN, Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf TEKİN, Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Canseyit TÜYMEBAYEV, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Ahmet Cevat  ACAR, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Musa YILDIZ, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sebahattin BALCI, Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Prof. Dr. Darhan KIDIRALİ, TDK Başkanı Prof. Dr. Mustafa KAÇALİN, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanı Dr. Serdar ÇAM ve çok sayıda davetlinin katıldığı tören, Ahmet Yesevi Üniversitesi Yesevi Sanat Topluluğu’nun konseriyle sona erdi.

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288