TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

2016 Yılı, Haydar Aliyev Anma Yılı ilan edilmiştir

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği, mesleğimize, vatanımıza, milletimize ve özellikle Türk Dünyası’na üstün hizmetleri bulunan ve ahirete intikal etmiş abide şahsiyetlerin yaşam hikayelerine ve eserlerine ithaf edilmek üzere her yılı sosyal sorumluluk çerçevesinde geleneksel halde anma yılları olarak kutlamaktadır.

2015 Nasiriddin İSANOV yılının ardından 2016 yılını; meşakkatli yılların ardından ömrünü Azerbaycan halkının bağımsızlık mücadelesine ve özellikle “Bir Millet İki Devlet” anlayışı ile Türk Milletine hizmete adamış, mimar meslektaşımız ve uzun yıllar Azerbaycan Cumhurbaşkanlığını yürütmüş Büyük Devlet Adamının aziz hatıralarına ithafen Haydar ALİYEV Yılı ilan edilmiştir.  Bu karar doğrultusunda 2016 yılının ilk Yönetim Kurulu Toplantısında Haydar ALİYEV yılı açılışı yapılarak sene boyunca birçok etkinlik düzenlenmesi kararı alınmıştır.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği olarak 2016 Haydar Aliyev Yılı’nın mesleğimize, camiamıza, vatanımıza, milletimize ve Türk İslam Alemine; barış, huzur ve mutluluklar getirmesini dileriz.

 

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288