TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

Bişkek Kurultayı 1. Koordinasyon Toplantısı

2014 Bişkek Kurultayı 1. Koordinasyon Toplantısı T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın İdris GÜLLÜCE’nin katılımları ile 16 Ocak 2014 Tarihinde TÜRKSOY Genel Merkezinde Yapıldı.

Toplantıda Kurultay Paydaşları Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği (TDMMB),Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY),Türk Dünyası Belediyeler Birliği  (TDBB) ve Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı’nın (TÜRKSAV) en üst düzey yöneticileri hazır bulundular.

Toplantıda yaptığı konuşmada Bakan Güllüce, özellikle şehirleşme ve mimari konuda, Türk dünyasının ortak çalışmalarla belli standartları oluşturması gerektiğinin altını çizdi. Bu yönde yapılacak olan tüm çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını, bu yönde atılacak tüm adımlarda gerekli destekleri vereceklerini belirtti.

Bakan Güllüce’ye burada, TDMMB Genel Başkanı Mehmet Cahit Turhan tarafından TDMMB Onur Kurulu Beratı ve TDMMB Genel Sekreteri İlyas Demirci tarafından 5. Kurultay’ın simgesi Mimar Sinan Heykelciği takdim edildi. Yine aynı toplantıda Kazakistan Kültür Bakanı, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kasinov tarafından , “Türk Dünyası Hizmet Nişanı” takdim edildi.

Genel BaşkanımızMurat KÖSE

Mamak Belediye Başkanı
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin