TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

LÜTFİ ELVAN’A TÜRK DÜNYASI ÜSTÜN HİZMET MADALYASI

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ve Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY),tarafından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’a Türk Dünyası Üstün Hizmet Madalyası verildi.

Karaman Belediyesi’nde gerçekleşen madalya törenine Bakan Lütfi Elvan, TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri Dr. İlyas Demirci ile TDMMB yönetimi ve Belediye Başkanı Kamil Uğurlu katıldı. Törende konuşan Belediye Başkanı Kamil Uğurlu “Bugün burada 14 Türk ülkesi adına değerli bakanımız ve bana bir madalya sunulacaktır. Bu verilecek olan madalya bakanımızın Türk dünyasına yaptığı katkılar sebebiyle veriliyor” dedi.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ise yaptığı konuşmada, “Karaman, TÜRKSOY ve Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin müşterek teklifleriyle 2009 yılından itibaren Türk Dili Konuşan Ülkeler Daimi Dil ve Kültür Başkenti unvanını taşımaktadır. Kurultayımıza ve Türk kültürüne yapmış oldukları hizmetlerden ötürü Bakanımız Lütfi Elvan ve Belediye Başkanımız Kamil Uğurlu’ya TÜRKSOY hizmet madalyasını takdim etmek için burada bulunuyoruz” diye konuştu.

TDMMB Genel Sekreteri Dr. İlyas Demirci; “Yalnız Türkiye Cumhuriyetinin değil, aynı zamandaTürk Dünyasının madarı iftiharı olan büyük projelerle Yüce Türk Milletini layık olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarılması noktasında verilen gayretler takdire şayandır. Bu vesile ile Birliğimizin Onur Kurulu Üyesi bulunan Sayın Bakanımıza Türk Dünyası Üstün Hizmet Nişanını vermek bizim için büyük mutluluk sebebidir. Karaman İlimiz Türk Dili Konuşan Ülkeler Daimi Dil ve Kültür Başkentidir. Karamanı 2014 Kurultayımızda Bişkek’te yeniden Dünya Kamuoyuna takdim edeceğiz. Kurultayımızda Bakanlığımızın bu anlamlıve büyük projelerini Kurultayımızda sergileyeceğiz. Zira Kurultayımızı ana teması zaten “Kıta Aşan Projeler” başlığını taşımaktadır. Bugün burada Birliğimizin ABD temsilcisi Yılmaz Batıbay ve Danışma Kurulu başkanımız Ahmet Kuşhanoğlu , yönetimimizden Abuzer ali Yıldırım ve temsilcilerimiz bulunmaktadırlar. Sayın bakanımızın böylesine değerli projelerinin yanında mühendislik camiası olarak yer aldığımızı ve daima desteklerimizin mevcut olduğunu değerli basınımızın karşısında ifade etmek isterim. Sayın bakanımızı ve siz değerli basın mensuplarımızı Bişkek Kurultayımıza bekliyoruz. Bu kurultay bu güne kadar yapılan Türk Dünyası organizasyonlarının en kapsamlı ve en geniş katılımlısı olacaktır.” diye konuştu.

Bakan Elvan’da yaptığı konuşmasında, “Türk Dünyası Kültür ve Dil Başkenti ilan edilen Karaman’ımıza verdiğiniz değerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Bizim için bir gurur vesilesi, ilimiz için bir gurur vesilesidir. Dolayısıyla biz aktif bir şekilde Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ve TÜRKSOY’un etkinliklerine katılacağız. Bişkek Kurultayına da zamanımın uygun olması halinde mutlaka katılacağım.” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu’ya 20. yıl üstün hizmet madalyasını taktı. 

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288