TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

TDMMB 11. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği yeni başkanını seçti. Yeni Genel Başkanı Devlet Su İşleri Eski Genel Müdürü, Afyonkarahisar millvetvekili aday adayı Akif Özkaldı oldu.

 

11. Olağan Genel Kurul

Onur Kurulu Başkanlığını Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Binali Yıldırım’ın yaptığı Birlik bir çok bürokrat ve iş adamı üyeleri ile 12 yılı geride bıraktı.

Birlik 11.Olağan Genel Kurulunu 28 Şubat 2015 Cumartesi günü RIXOS Grand Ankara’da Mühendislik Mimarlık camiasından, Sivil Toplum Kuruluşlarından ve Türk İslam coğrafyasından mesleğinde temayüz etmiş bir çok değerli şahsiyetin katılımıyla gerçekleşti.

Genel Kurul Birlik Genel Sekreteri İlyas Demirci’nin Hazirûna hitabı ile başlamış ardından şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

Genel Kurulu yönetmek üzere Divan Başkanlığına Nihat ÖZDEMİR, Divan Başkan Yardımcılığına Erol ALTUN, katip üyeliklere ise Murat ACU, Merdan HÜRMEYDAN ve Yılmaz BATIBAY’ı öneren teklifi oy birliği ile kabul edilerek Divan Kurulu Üyeleri seçildi.

Birliğin kuruluştan bu yana geçen 12 yıllık süreçteki faaliyetlerini ve Birliğin genel olarak amaç ve hedeflerini anlatan tanıtım filmi gösterildi

 

Protokol Konuşmaları

Protokol konuşmalarından önce Genel Kurula gönderilen mesajlar ve telgraflar Divan katip üyesi Yılmaz BATIBAY tarafından okundu. Protokol konuşmacıları olarak önce Birlik Genel Başkanı Sn. Mehmet Cahit TURHAN, arkasından sırasıyla Türk Dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı Başkanı Sn. Yahya AKENGİN, Türkiye İlahiyatçılar Birliği Vakfı Başkanı Sn. Mustafa BAŞ, Türk Konseyi Kazakistan Ülke Temsilcisi ve Konseyin Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Abzal SAPARBEKULİ, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Prof. Dr. Dusen KASEINOV salondakilere hitap etti.

Özkaldı Yeni Genel Başkan Seçildi

Akif Özkaldı, katılımcıların oy birliği ile Genel Başkan seçildi. Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan Özkaldı, önceki yönetime teşekkür ederek, yeni yönetim kadrosunun devraldığı bayrağı daha ilerilere taşıyacağını ifade etti.

“Yaptıklarımıza Ruh Katan İnsandır”

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanı Özkaldı, “Türkiye’nin kültürel değerlerini yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak istiyoruz. Bizler bir çok yeri inşa ederiz ancak içerisinde insan olmadan boş bir alanın kıymeti olmaz. Yani yaptıklarımıza ruh veren insanlardır. Kısacası çalışmalarımız halka dönük olmazsa bir değeri kalmaz. Bu nedenle yaptığımız her işte bu milletin ruhuna hitap edecek bir mimari sergileriz” dedi.

“Dünyada Öncüyüz”

Bir çok ülkede bir çok inşaatın altında imzalarının bulunduğunu kaydeden Özkaldı, “dünya artık Türkiye’yi mimarlık ve mühendislikte öncü bir ülke olarak görüyor. Bunu özellikle Ortadoğu’da yaptığımız çalışmalarla gösteriyoruz” diye konuştu. Konuşmaların ardından olağan genel kurul, birlikte yenilen yemeğinden ardından son buldu.

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER        :YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER       :
1. Akif ÖZKALDI1. Haydar ÇİFTÇİ
2. Nihat ÖZDEMİR2. Sefer AKKAYA
3. Celal KOLOĞLU3. Murat ACU
4. Erol ALTUN4. Zafer DEMİRCAN
5. İlyas DEMİRCİ5. Güven KARAÇUHA
6. Kasım KAYIHAN6. Yılmaz BATIBAY
7. Süreyya POLAT7. M. Alaattin NALCIOĞLU
8. Bilal ÇELİK8. N. Ahmet KUŞHANOĞLU
9. Merdan HÜRMEYDAN9. Vacip MERT
  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288