TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

TDMMB Basın Açıklaması

Mühendisler Ordusu Göreve Hazır !

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği diyor ki

Bilindiği üzere; Devletimizin Fırat Kalkanı Operasyonu ile, sınırlarımızın güneyinden ülkemize gerçekleştirilen terör saldırılarının önüne geçilmekle kalınmamış; bölgede barış ve huzuru tesis eden devletimiz sayesinde, yaklaşık 100.000’den fazla Suriyeli, misafir oldukları ülkemizden, tekrar kendi topraklarına dönmüşlerdir. Zeytin Dalı operasyonu ve olası Münbiç operasyonu ile, asıl yurtlarına geri dönecek yüz binlerce Suriyeli sığınmacı olacağını öngörmek de, zor olmasa gerektir.
Suriye’nin kuzeyinde bulunan terörist unsurlar, bölge halkının topraklarına, mal ve mülklerine zorla el koymuş; bırakın “fiziksel, ruhsal, sosyal ve çevresel sağlık açısından onarılmaz sorunlara yol açmayı”, can ve mal güvenliği kalmayan milyonlarca insanın, evlerinden ve yurtlarından olmalarına da sebep olmuştur.

Bölgedeki adı her ne olursa olsun, tüm terörist unsurların, hem bölge insanını hem de ülkemizi tehdit eden yapılanmaları ve faaliyetleri hiç bir şekilde kabul edilemeyeceği gibi, tüm bunlar bölgeye sınırı olmayan devletlerden çok, bizi yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle adı, Zeytin Dalı olacak kadar, barışa ve bölge huzuruna hizmet eden, hiçbir din, mezhep ve etnik topluluğu hedef almayan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kahraman Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen operasyonuna; üç yüz milyonluk Türk Dünyasında 36 farklı ülkede temsilciliği bulunan Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği mensupları olarak, ordumuza her türlü desteği verdiğimizi ve Afrin’de, Münbiç’te, her zaman ve her yerde, mühendisler ordusu olarak, yıkılan şehirlerimizi ve köylerimizi yeniden imar etmek için, projelerimizle göreve hazır olduğumuzu Yüce Türk Milleti ile paylaşıyoruz.
İnanıyoruz ki, başkent Ankara başta olmak üzere, tüm şehirlerimizin güvenliği, bölgede kanser gibi yayılmış terör unsurlarının temizlenmesi ile başlar, ülkemizin sınır güvenliği ile devam eder. Devletimizi yöneten iradenin önceliğinin, İslam coğrafyasındaki son kalesi olarak adlandırılan Türk Devleti’nin bekası, Türk Milletinin huzur ve güvenliği olduğundan emin olarak, gerçekleştirilen operasyonu tartışılır hale getirmenin ve bu yönde yapılan açıklamaların “ifade özgürlüğü” ile savunulamayacağını düşünüyoruz. Herkesin tek bir yürek ve tek bir ses olarak, kahraman ordumuza destek vermekten başka, söyleyecek herhangi bir sözü olmamalıdır. Bu vesile ile Zeytin Dalı operasyonunda şehit olan kahraman askerlerimize, Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır.” ve “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır.

Allah Kahraman Ordumuzun Yar ve Yardımcısı Olsun!

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Basında

http://www.star.com.tr/yerel-haberler/muhendis-ve-mimarlardan-zeytin-dali-harekatina-destek-209921
https://www.haberler.com/muhendis-ve-mimarlardan-zeytin-dali-harekati-na-10517979-haberi
http://www.hukukihaber.net/genel/muhendis-ve-mimarlardan-zeytin-dali-harekatina-destek-h142092.html
http://www.memleket.com.tr/muhendis-ve-mimarlardan-zeytin-dali-harekatina-destek-1317203h.htm
http://www.mynet.com/haber/guncel/muhendis-ve-mimarlardan-zeytin-dali-harekatina-destek-3664759-1
https://www.pusulahaber.com.tr/muhendis-ve-mimarlardan-zeytin-dali-harekatina-destek-782565h.htm

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288