TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

TRT Genel Müdürlüğü’nde Gerçekleşen Basın Açıklaması

2016 Türk Dünyası Kurultay Yürütme Kurulu Adına; Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin TRT Genel Müdürlüğü’nde Gerçekleşen Basın Açıklaması

TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET!!!

Kaf dağını assalar belki çeker de bir kıl, Bu ifritten sualin kılını çekmez akıl!

Maalesef, Yüce Milletimiz, 15 Temmuz akşamı bir daha asla yaşamayız diye düşündüğümüz bir darbe girişimi ile yüzyüze kalmıştır. Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması tarafından kalkışılan darbe girişimini ve darbecileri telin ediyoruz.

Milletimiz, cesareti ve feraseti ile, devletini ele geçirmek isteyenlere topyekün karşı durmuş ve asaletini bir kez daha göstermiştir. Milletimizin asil evlatları canları pahasına meydanlara çıkmış; devletini, demokrasisini ve namusunu korumuş, tankların karşısında bedenini siper etmiştir.

Siyasi görüşü ne olursa olsun bütün siyasi partiler, medya organları ve sivil toplum örgütleri milletle birlik olmuş, yediden yetmişe bütün millet evladı tek vatan, tek bayrak, tek millet ve tek devlet anlayışı ile hareket etmiştir. 15 Temmuz kara gün, 16 Temmuz ise milletimizin duyarlılığı sayesinde devletimizin ve demokrasimizin bayram günü olmuştur.

Önce beddualarıyla, sonra ihanet şebekeleriyle ve en sonunda da tertip ettiği menfur darbe girişimi ile millete düşmanlığını ispat eden darbecilerin başının, bir an evvel yurda getirilmesi ve darbecilerle birlikte gereken cezaya çarptırılması gerekmektedir. Milletin meclisini, Cumhurun sarayını, Peygamber ocağı şanlı ordumuzun karargahını, haberin merkezi TRT’yi, milletin sesi medya kuruluşlarımızı, milletin güvenlik kurumlarını ve daha niceleriyle topyekün milletin bizatihi kendisini bombalayan bu aşağılık gözü dönmüş cehennemlik canilerin müstahak oldukları tek ceza idamdır.

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği ve Türk Dünyası Kurultayları Yürütme Kurulları olarak; idam cezasının yeniden getirilmesini ve aşağılık darbecilerin bir an evvel idam edilmelerini istiyoruz.

Milletimiz asırlardır biriktirdiği tecrübesi ve eşsiz ferasetiyle fitneye bir kez daha dur demiş ve ne kadar büyük bir millet olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletimiz kendi içinden çıkan millet evladı Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı alçak ve hain darbecilerin eline bırakmamıştır. İstiklal Şairimizin buyurduğu gibi bu millet bir daha istiklal marşı yazmayacak fakat çok şükür ki bu büyük millet bir kez daha istiklal destanı yazmıştır.

Milletimize, emniyet güçlerimize, Peygamber ocağı ordumuzun ihanete bulaşmamış asil mensuplarına, tek vücut halinde dimdik durmayı başaran basın mensuplarına ve her daim dualarıyla milletimizin yanında olan dost ve kardeş ülkelere, İslam ümmetine şükranlarımızı sunarız. Milletimizin birlik ve beraberliği ve dik duruşu her türlü takdirin üzerindedir.

Cenab-ı Hak milletimize bir daha böyle bir musibet yaşatmasın.

Allah vatana, millete ve devlete ihanet eden darbecilere bir daha fırsat vermesin.

Milletin huzuruna, vatanın  bütünlüğüne ve devletin istikbaline kastedenleri darağacında görme ümidiyle yüce milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilelim...

Milletimiz ikinci İstiklal mücadelesini de kazanmıştır… Hükümetimiz ve Meclisimiz tarafından, Hainlere tedbir olarak getirilen olağanüstü hal uygulaması tam da yerinde bir karadır.

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Ezan susmaz, Bayrak İnmez, Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez

Ey Milletim! Hatırla!

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,

Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

TRT başta olmak üzere; Milletimizin hür sesi siz basınımızın mümtaz temsilcilerine ve tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2016 Türk Dünyası Kurultayı Organizasyonuna Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar Adına

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288