TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği’nin Milli İrade Bildirisi

TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET

Yüce Milletimiz; 15 Temmuz akşamı bir daha asla yaşamayız diye düşündüğümüz bir darbe girişimi ile yüz yüze kalmıştır. FETÖ Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması tarafından kalkışılan darbe girişimini ve darbecileri şiddetle kınıyoruz!…

Bu darbe girişimi, aziz milletimizin canını, bedenini ortaya koyması ile birlikte neticeye ulaşamamış, güzel Türkiyemiz; daha önce katlandığı darbelerle ilgili tecrübesiyle, bu kez de muzaffer olmuştur.

Milletimiz; cesareti ve feraseti ile devletini ele geçirmek isteyenlere, topyekûn karşı durmuş ve asaletini bir kez daha göstermiştir. Ülkemizin asil evlatları canları pahasına meydanlara çıkmış, devletini ve demokrasisini korumuş, tankların karşısında bedenini siper etmiştir.

Siyasi görüşü ne olursa olsun bütün siyasi partiler, medya organları ve sivil toplum örgütleri bir birlik içinde, yediden yetmişe bütün millet evlatları tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet anlayışı ile hareket etmiştir.

15 Temmuz kara gün, 16 Temmuz ise devletimizin ve demokrasimizin bayram günü olmuştur…

Bu darbe girişimini yapan FETÖ hainleri hiçbir ayrım göstermeden Türk Milletine, Güvenlik Teşkilatına ve Meclisimize bomba atarken çirkinliklerini en büyük ölçüde göstermişlerdir! Milletin ordusu içine sızmış bu hain güruh, bu iğrenç duruşuyla amacına ulaşamamıştır. Minarelerde yükselen ezanlar, salalar Milli değerlerimizin zirve yapmasını sağlamıştır. Dileğimiz budur ki, devlet kurumlarından mesleki ve sivil toplum örgütlerden bu paralel pislikler en kısa zamanda temizlenmelidir.

Önce beddualarıyla, sonra ihanet şebekeleriyle ve en sonunda da tertip ettiği menfur darbe girişimi ile millete düşmanlığını ispat eden darbecilerin başının, bir an evvel yurda getirilmesi ve darbecilerle birlikte gereken cezaya çarptırılması gerekmektedir.

Birlik olarak, idam cezasının yeniden getirilmesini ve darbecilerin bir an evvel idam edilmelerini istiyoruz.

Milletimiz; asırlardır biriktirdiği tecrübesi ve eşsiz ferasetiyle fitneye dur demiş ve ne kadar büyük bir millet olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Milletimiz, kendi içinden çıkardığı Başkomutanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı alçak ve hain darbecilerin eline bırakmamıştır…

Milletimize, Emniyet Güçlerimize, Peygamber Ocağı Ordumuzun ihanete bulaşmamış asil mensuplarına, tek vücut halinde dimdik durmayı başaran basın mensuplarına ve her daim dualarıyla milletimizin yanında olan İslam ümmetine şükranlarımızı sunarız. Ülkemizin birlik ve beraberliği, dik duruşu her türlü takdirin üzerindedir.

Cenab-ı Hak Milletimize bir daha böyle bir musibet yaşatmasın.

Allah Vatana, Millete ve Devlete ihanet eden darbecilere bir daha fırsat vermesin.

Milletin huzuruna, vatanın bütünlüğüne ve devletin istikbaline kastedenleri en büyük cezayla çarpılmaları ümidiyle yüce milletimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Sahip olduğumuz değerlerin kıymetini bilelim…

Milletimiz İkinci İstiklal Mücadelesini de kazanmıştır…

Ey Milletim! Milli Marşını hatırla!

“Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak;

Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak.”

Kamuoyunun Bilgisine Saygıyla Sunulur. Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288