TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİENGLISHTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİMENÜ

EKO AVRASYA HİZMET ÖDÜLLERİ TÖRENİ

Onur Kurulu Başkanımız, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Mehmet Cahit TURHAN ile Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğimiz Eko Avrasya Hizmet Ödülüne Layık Görüldü.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği'nin (EkoAvrasya) "2019 Avrasya Hizmet Ödülleri" Milli Kütüphane'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki dostluk ortamının geliştirilmesine katkı sağlayan ve kamuoyu oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlara verilen ödüller bu yıl ikinci kez dağıtıldı.


Program, Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Ömer Türkmenoğlu'nun müzik dinletisiyle başladı. Daha sonra Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan'a ödülünü teslim eden EkoAvrasya Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren açılış konuşması yaptı. Eren, "Semerkand'dan Gence'ye, Buhara'dan Prizren'e, Türkistan'dan Saraybosna'ya kadar var olan Türk ulusunun ulu günü Nevruz'u da kutluyorum." dedi. EkoAvrasya'nın Türkiye'nin geleceği hakkında söz sahibi profesyonelleri barındırdığını belirten başkan Eren, derneğin Türkiye'nin daha güzel yarınları için çalışacağına söz verdi.

Eko Avrasya Derneği Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliğinin Türk Dünyası ve Akraba Toplulukları Kültür Coğrafyasında ürettiğimiz hizmetlere atfen bir takdir nişanesi olarak Birliğimize de Hizmet Ödülünü layık görmüşlerdir. Makedonya Türk Hareket Partisi Genel Başkanı Enes İBRAHİM bey tarafından verilen ödülü, Birliğimize mensup siz Türk Dünyası Sevdalıları meslektaşlarımızın namı hesabına Genel Sekreter olarak büyük bir iftihar ile almış bulunmaktayım. Eko Avrasya Derneğinin saygıdeğer başkanı ve kıymetli yönetimine gösterdikleri bu kadirşinas davranışlarından dolayı biz de camia olarak kendilerine müteşekkir olduğumuzu ve de Eko Avrasya faaliyetlerine her platformda destek verebileceğimizi ve de memnuniyetle müşterek hizmet üretebileceğimizi buradan ifade ederiz.


Programda, Bakanımız Mehmet Cahit TURHAN kendisine verilen ödülün ardından, Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) Başkanı Refat Çubarov ve Kuzey Makedonya Meclisi Milletvekili Enes İbrahim'e ödüllerini teslim etti. Çubarov yaptığı konuşmada, "Ödülü Kırım'da Rus işgaline direnen pek çok Tatar hak ediyor. Bu ödülü Kırım Tatar halkına bir ödül olarak kabul ediyorum. Mustafa Kırımoğlu'nun selamlarını iletiyorum. Kırım Tatar halkı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne, Sayın Cumhurbaşkanı'na minnettarız." diye konuştu. Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi adına ITC Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü, Sebilürreşad Genel Yayın Yönetmeni Fatih Ayhan ve Mehmet Akif Ersoy'un torunu Selma Ersoy Argon'a ödüllerini verdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun ödülünü ise KKTC Ankara Büyükelçiliği İdari Ataşesi Ulaş Kıvılcım teslim aldı. Programda, Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği adına Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıverdi, Türkmeneli TV adına Ankara Haber Müdürü Hanefi Uzunçam ve Avrasya Sanatları Araştırma Merkezi Başkanı Alim Korkmaz'ın da aralarında bulunduğu bazı kişilere de ödülleri verildi.
EKO Avrasya Derneğine kalben teşekkür eder, faaliyetlerinde üstün başarılar dileriz.

TDMMB Genel Sekreterlik

  1. Tümünü Göster
Genel BaşkanımızMücahit DEMİRTAŞ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı
İLBANK Yönetim Kurulu Üyesi
TDMMB Başkanı

TÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİTanıtım Filmini İzleyinTanıtım Filmini İzleyin
HakkımızdaTÜRK DÜNYASI MÜHENDİSLER VE MİMARLAR BİRLİĞİ
(0312) 360 7288